ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

معرفی اجمالی

شرکت تعاونی فراگیر سروقامت ابرکوه در اسفندماه 1390 با 1000 نفر سهامدار که ارزش هر سهم آن 9000 تومان بود، تاسیس گردید و با رویکرد ارائه یک تعاونی موفق از ابتدای سال 91 فعالیت خود را در زمینه های مختلف ازجمله: سرمایه گذاری در پالایشگاه GTL ابرکوه به میزان 15 درصد از کل پروژه به عنوان اصلی ترین پروژه شرکت و تقسیم سرمایه در سه بخش تولید(کارخانه خوراک دام و طیور پارس سورینا)، بازرگانی زودبازده(بازرگانی برنج و گوشت، صادرات قیر و...) و سرمایه گذاری میان مدت، به دنبال افزایش سود سهامداران محترم بوده و تا پایان سال 92 بیش از 45درصد سود و ارزش افزوده از فعالیت های جنبی کسب نموده است.

خوراک دام و طیور پارس سورینا

شرکت در بخش صنعت با خرید 4 دانگ از کارخانه خوراک دام و طیور پارس سورینا اقدام به سرمایه گذاری کرد که در این بخش تولیدی_توزیعی، 10 نفر به طور مستقیم و 15 نفر به طور غیر مستقیم مشغول به فعالیت هستند، محصولات این کارخانه علاوه بر شهرستان ابرکوه به شهر های همسایه از جمله هرات و مروست، بهاباد، نیر و... نیز ارسال می شود. هدف شرکت از این اقدام به جریان انداختن سرمایه سهامداران و بکارگیری آن به منظور افزایش فعالیت های تولیدی و افزایش سود سهامداران محترم میباشد.

ادامه مطلب

parssorina

پالایشگاه G.T.L

مهم ترین پروژه شرکت مشارکت در تاسیس و راه اندازی پالایشگاه جی.تی.ال ابرکوه می باشد که این پالایشگاه با هدف تولید بنزین و گازوئیل از خط لوله 56 اینچ هشتم سراسری درسال 91 کلید خورد و تا کنون کلیه ی مجوزهای خوراک، محیط زیست و آب و برق در زمینی به وسعت 100 هکتار گرفته شده که 15 درصد از سهام این پروژه متعلق به شرکت تعاونی فراگیر سروقامت ابرکوه می باشد.

 

GTL

 

برگزاری چهارمین مجمع عمومی شرکت تعاونی فراگیر ملی سرو قامت ابرکوه مرحله اول

چهارمین مجمع عمومی شرکت مرحله اول در تاریخ 23/11/94 ویژه اعضاء بخش مهردشت و دهستان فراغه و در تاریخ 30/11/94 ویژه اعضاء بخش ابرکوه در مصلی شهدای محراب برگزار گردید.

Majma94-First (4)

بر اساس ماده 27 اساسنامه شرکت و همچنین تبصره 1 ماده 1 آئین‌نامه نحوه تشکیل مجامع عمومی (موضوع تبصره 3 ماده 33 قانون بخش تعاونی) مصوب 9/3/1387 وزارت تعاون، شرکت تعاونی هایی که تعداد اعضای آنها بیش از 500 عضو باشد، می توانند مجامع عمومی را بصورت دو مرحله ای برگزار نمایند که در این صورت در مرحله اول با حضور اعضای تعاونی، نمایندگان مجمع عمومی مرحله اول انتخاب شده و مجمع عمومی مرحله دوم با حضور این نمایندگان برگزار می گردد که موضوع آن، انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسین شرکت می باشد.

Majma94-First (5)

با توجه به اینکه شرکت تعاونی فراگیر سروقامت ابرکوه دارای بیش از 7000 عضو می باشد و جهت ارتقاء کیفیت اطلاع رسانی به عموم سهامداران عزیز و همچنین جهت مدیریت بهتر تعاونی، هیئت مدیره تصمیم بر این گرفت که مجمع عمومی سال 94 را به صورت دو مرحله ای برگزار کند. لذا در مجامع عمومی برگزار شده در تاریخ های فوق نمایندگانی توسط اعضاء محترم انتخاب شدند که مجمع عمومی مرحله دوم سال 94 با حضور این نمایندگان در تاریخ 3/2/95 برگزار می گردد و موضوع آن انتخاب اعضاء هیئت مدیره و بازرسین شرکت، همچنین ارائه گزارش عملکرد مالی توسط هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت می باشد.

nemayandegan-abarkouh

nemayandegan-mehrdasht

nemayandegan-feraghe

شایان ذکر است به علت اصلاحات مواردی از قانون بخش تعاون و لزوم اعمال این موراد در اساسنامه شرکت های تعاونی، مجمع عمومی فوق العاده ای نیز در تاریخ 3/2/95 جهت تصویب اساسنامه جدید شرکت با حضور نمایندگان برگزار می گردد.

گفتنی است در چهارمین مجمع عمومی شرکت مرحله اول در سال 94 در ابتدا پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، سرکار خانم آدمی (مجری مجمع) توضیحاتی را راجع به شرکت ارائه نمودند که خلاصه آن بدین شرح است:

Majma94-First (2)

اصل شرکت تعاونی از هیئت مدیره و اعضاء آن تشکیل شده که هر سه سال یکبار اعضای هیئت مدیره قابل تغییر از طریق انتخاباتی که در همین مجامع صورت می گیرد هستند. شرکت تعاونی فراگیر همانطور که از اسمش پیداست فعالیتهای گسترده تری دارد: فعالیتهای اقتصادی، بازرگانی، خدماتی، تولیدی، بهداشتی، ورزشی، رفاهی و هر آنچه که شما تصور کنید. مجمع عمومی امروز به دو دلیل تشکیل شده: 1-ارائه گزارش عملکرد مالی شرکت 2-انتخاب نمایندگان مجمع عمومی که در واقع پل ارتباطی بین سهامداران و شرکت هستند.

در ادامه آقای محمدرضا عابدی (رئیس هیئت مدیره) مطالبی را بیان داشتند که خلاصه آن بدین شرح است: تشکر می کنیم که دعوت شرکت را پذیرفتید. روز اول قسم یاد کردیم و به مردم قول دادیم در حیطه کاری خود از هر کوشش مثبتی که در جهت رفاه سهامداران باشد کوتاهی نکنیم و تا حالا هم کوتاهی نکردیم و هر شایعه ای که در مورد شرکت شنیدیم صبر و حوصله به خرج دادیم. هیچ موقع حرفی را که می شنوید بدون اطلاع از صحت آن شایعه پراکنی نکنید.

Majma94-First (1)

 

تشکر می کنیم از همکاران مخصوصاً آقای بهرامی که واقعاً تمام وقت و تلاش خود را برای شرکت گذاشتند حالا هر جا که کار پیش نرفته خصوصاً در مسئله GTL از عهده ما و بقیه خارج بوده و هر کس دیگری هم می بود نمی توانست. شرکتهای تعاونی که اعضای آنها زیاد است و تصمیم گیری در جلسه مجمع عمومی مشکل است نمایندگانی را از بین اعضای خود انتخاب می کنند. امروز به ازای تقریباً هر 150 عضو یک نفر به عنوان نماینده انتخاب می شود و انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرس به دوش این نمایندگان می باشد.

Majma94-First (3)

 

آقای احمد بهرامی (عضو هیئت مدیره و مدیرعامل) نیز با سخنرانی در این مجمع به ارائه گزارش عملکرد شرکت و تشریح موضوعات مالی پرداختند که خلاصه آن بدین شرح است: تشکر می کنم از تمام سهامداران عزیز، در ابتدا در مورد عملکرد مالی شرکت توضیحاتی عرض می کنم، فروش اولیه سهام در برج 8 سال 91، 6 میلیارد و 200 میلیون تومان بود که از ابتدا تا الان به میزان 3 میلیارد و 400 میلیون تومان اعضاء اصل پول به همراه سودشان را گرفتند؛ 550 میلیون تومان در پروژه پالایشگاه هزینه شد که جمع این دو مبلغ 4 میلیارد تومان می شود. سرمایه شرکت که 6 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده هم اکنون 6 میلیارد و 500 میلیون تومان شده است. سود تعدادی از سهامداران واریز شده و سود مابقی در آینده با مبلغی بالاتر واریز خواهد شد. تاکنون شرکت بیش از 70 درصد سود داشته در این بازار راکد مخصوصاً سال 94، خیلی از شرکت ها ضرر دادند ولیماتقریباً 3 میلیارد و 700 میلیون تومان سود داشتیم که بیشتر آن مربوط به سال 92 و 93 بوده است.

H-06-L

یکی دیگر از موارد سرمایه گذاری شرکت خرید کارخانه خوراک دام و طیور در شهرک صنعتی ابرکوه می باشد که در سال 92، 5 دانگ کارخانه به مبلغ 730 میلیون تومان خریداری شده و در سال 92 و 93 چون بازار خوب بود خود شرکت در کارخانه مشارکت کرد و 1 میلیارد و 200 میلیون تومان سود کسب نمود، در سال 94 هم کارخانه اجاره داده شد. برای سال 95 هر کدام از سهامداران می خواهند بیایند اجاره کنند و مصلحت شرکت در آن است که موجر یک دانگ از کارخانه را بخرد تا بابت نگهداری وسایل و تجهیزات هم خیالمان راحت باشد. قیمت کارخانه طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری 1 میلیارد و 700 میلیون تومان است.

Ghir

در سال 92 از موضوع صادرات قیر 315 میلیون تومان سود داشته ایم. هر پولی که شرکت سرمایه گذاری کرده در ازای آن چند برابر سند و چک گرفته که اصل پول مردم از بین نرود.

Bazargani

 

در بازرگانی برنج و گوشت 1میلیارد تومان سرمایه گذاری کردیم که بیش از1 میلیارد تومان سود داشتیم.

سالی یکبار مجمع برگزار می شود انتظار داشتیم مردم سالی یکبار را می آمدند و اطلاعاتشان را از کوچه و بازار نمی گرفتند. اگر مردم می آمدند و می شنیدند با وجود هزینه ی پالایشگاه و پول هایی که گرفته شده (قریب به 4 میلیارد تومان) حتی یک ریال از سرمایه اصلی شرکت کم نشده بلکه اضافه هم شده مطمئناً شایعات و بعضی حرفها را نداشتیم. مردم اگر بخواهند پولشان را بگیرند اشکالی ندارد ولی اگر یک سهم هم بماند شرکت می تواند کارهای زیادی انجام دهد. به امید خدا در آینده وضعیت شرکت بهتر از این خواهد شد.

در مورد انتخابات امروز عرض کنم از بین 7500 سهامدار با توجه به تراکم جمعیت: بخش فراغه 3 نفر، بخش بهمن 12 و 35 نفر نیز نماینده از ابرکوه و توابعش انتخاب می شوند، دوره هیئت مدیره فعلی تمام است و این 50 نفر که انتخاب می شوند نماینده شما هستند و هیئت مدیره و بازرس را انتخاب می کنند.

H-05-R

مهمترین سوال مردم شاید این باشد که پول دادیم برای پالایشگاه چرا جای دیگر سرمایه گذاری شده، در پاسخ عرض کنم در اواخر سال 91، برج 8 قرار بود سرمایه گذار ترکیه بیاید مسئولین آمدند صحبت کردند گفتند سرمایه گذار دارد می آید فروش سهام داشته باشید و در صدا و سیمای استان تبلیغ کردند اما بعد از گذشت 8 ماه پی گیری متعدد دیدیم کسی نیامد، در مجمع 27/02/92 نائب رئیس آقای مهاجری به مردم گفتند و همچنین 06/04/93 به سهامداران گفته شد ما در مورد پالایشگاه نمی توانیم قول دهیم که راه بیفتد هرکس می خواهد پولش را بگیرد و بعضی از سهامداران پول خود را پس گرفتند. البته اگر آن زمان 5 تا 10 درصد احتمال ایجاد پالایشگاه بود در این 4، 5 ماه اخیر چون وضعیت بهتر شده احتمال آن بیش از 30 درصد شده، در آن زمان ما به ترکیه، چین، آلمان رفتیم و حرفشان این بود که تحریم ها را چکار کنیم ولی الان آنها دارند به ایران می آیند. الآن صحبت هایی که ما با گروه خارجی همچون چین و آلمان می کنیم این است که ما هیچ پولی نمی دهیم اگر آنها تکنولوژی و تجهیزات آوردند و بیش از نصف کار جلو رفت آن وقت ما پول می دهیم.

مطلب دیگر اینکه 700 متر زمین نیمه ساز با مجوز تجاری و پروانه ساخت در سال 92 به مبلغ 600 میلیون تومان خریداری شد که الان قیمت کارشناسی آن 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است که امید خدا در سال 95 با مشارکت بخش خصوصی فروشگاهی برای مردم ساخته می شود، اگر کسی توانایی دارد بیاید مشارکت کند.

سوال دیگر اینکه چرا برای بعضی سود واریز شده و برای بعضی واریز نشده است، اگر می خواستیم برای همه 20 درصد سود واریز کنیم تقریباً نزدیک به 900  میلیون تومان پول لازم بود، ما برج 8 سال 93، 400 میلیون تومان سود واریز کردیم، متأسفانه آن زمان مقارن شد با مشکل پدیده شاندیز، مردم ترسیدند به شرکت مراجعه کردند و پول می خواستند ما هم پولشان را با سود پس دادیم برای همین نتوانستیم برای همه سود واریز کنیم. اگر مردم به این شکل عمل نکرده بودند تا الآن سه مرحله سود واریز کرده بودیم هر دفعه 900 میلیون تومان، جمعاً 2 میلیارد و 700 میلیون تومان می شد.

شرکت از یک تیم فوتسال حمایت کرده ما با کمک به تیم فوتسال برای پرداخت مالیات 10 برابر تخفیف گرفتیم و مالیات کمتر دادیم؛ از اداره دارایی هم تشکر می کنیم.

در این مدت بخاطر کمبود نقدینگی بیمه عمر پرداخت شده ولی چند قسطی عقب هست، اما نه اینکه پرداخت نشده باشد. در سال 93 بالغ بر 800 میلیون تومان سهام اعضایی که می خواستند بفروشند را افرادی که سهام می خواستند خریدند.

Jeld

با توجه به شرایط جدید بین المللی پالایشگاه می تواند راه اندازی شود احداث پالایشگاه در این شهر غیرممکن نیست چون مصوبه مقام معظم رهبری هست. اگر پالایشگاه راه اندازی شود ارزش سهام چند برابر می شود، 4 ماه پیش تا پای قرارداد هم پیش رفتیم ولی قیمت نفت یک دفعه از 70 دلار به 35 دلار کاهش پیدا کرد گفتند توجیه اقتصادی ندارد ولی باز هم مجدانه پیگیر هستیم، وزارت نفت قیمت هر 1 مترمکعب گاز را از 13 سنت به 8 سنت کاهش داده، تخفیف دادند که خارجی ها بیایند. از این به بعد شرکت به این 50 نفر نماینده اطلاعات به روز همچون نامه وزیر، تفاهم نامه و... را می دهد و سهامداران محترم می توانند این اطلاعات را از نماینده ها دریافت کنند.