ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

معرفی اجمالی

شرکت تعاونی فراگیر سروقامت ابرکوه در اسفندماه 1390 با 1000 نفر سهامدار که ارزش هر سهم آن 9000 تومان بود، تاسیس گردید و با رویکرد ارائه یک تعاونی موفق از ابتدای سال 91 فعالیت خود را در زمینه های مختلف ازجمله: سرمایه گذاری در پالایشگاه GTL ابرکوه به میزان 15 درصد از کل پروژه به عنوان اصلی ترین پروژه شرکت و تقسیم سرمایه در سه بخش تولید(کارخانه خوراک دام و طیور پارس سورینا)، بازرگانی زودبازده(بازرگانی برنج و گوشت، صادرات قیر و...) و سرمایه گذاری میان مدت، به دنبال افزایش سود سهامداران محترم بوده و تا پایان سال 92 بیش از 45درصد سود و ارزش افزوده از فعالیت های جنبی کسب نموده است.

خوراک دام و طیور پارس سورینا

شرکت در بخش صنعت با خرید 4 دانگ از کارخانه خوراک دام و طیور پارس سورینا اقدام به سرمایه گذاری کرد که در این بخش تولیدی_توزیعی، 10 نفر به طور مستقیم و 15 نفر به طور غیر مستقیم مشغول به فعالیت هستند، محصولات این کارخانه علاوه بر شهرستان ابرکوه به شهر های همسایه از جمله هرات و مروست، بهاباد، نیر و... نیز ارسال می شود. هدف شرکت از این اقدام به جریان انداختن سرمایه سهامداران و بکارگیری آن به منظور افزایش فعالیت های تولیدی و افزایش سود سهامداران محترم میباشد.

ادامه مطلب

parssorina

پالایشگاه G.T.L

مهم ترین پروژه شرکت مشارکت در تاسیس و راه اندازی پالایشگاه جی.تی.ال ابرکوه می باشد که این پالایشگاه با هدف تولید بنزین و گازوئیل از خط لوله 56 اینچ هشتم سراسری درسال 91 کلید خورد و تا کنون کلیه ی مجوزهای خوراک، محیط زیست و آب و برق در زمینی به وسعت 100 هکتار گرفته شده که 15 درصد از سهام این پروژه متعلق به شرکت تعاونی فراگیر سروقامت ابرکوه می باشد.

 

GTL

 

دریافت گواهی تعهد به تعالی توسط شرکت تعاونی فراگیر سروقامت ابرکوه در چهارمین جشنواره جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی شهریور ماه ۹۴

همزمان با هفته تعاون چهارمین جشنواره جایزه تعالی مدیریت تعاونی 15 شهریور ماه سال‌جاری با محوریت نقش تعاونی‌های دانش بنیان و تشکل‌های غیردولتی در توسعه بخش تعاونی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما با حضور مسئولان و مدیران تعاونی‌ها از سراسر کشور برگزار گردید.

4thTaaliTaavoni-SaloonWide

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، دبیر کل خانه تعاونگران ایرانی افزود: خانه تعاونگران در چهار سال گذشته با استفاده از معیارهای جهانی مدیریت اقدام به طراحی الگوی ارزیابی تعاونی‌ها برای تعالی مدیریت سازمانی نموده و با برگزاری جشنواره و اعطای جایزه سعی در آشنایی مدیران با شیوه‌های تعالی سازمانی و شناخت نقاط قابل بهبود در تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و اتاق‌های تعاون کرده است.
علی حسین شهریور هدف از اهدای این جایزه را بهبود و حرفه‌ای کردن مدیریت و تعالی سازمانی تشکل‌های تعاونی عنوان کرد و گفت: اجرای جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی، این امکان را فراهم کرده که بسیاری از تعاونی‌ها با مدل تعالی سازمانی آشنا شده و از آن به عنوان ابزاری برای اعمال روش‌های نوین مدیریتی در تعاونی خود استفاده کنند. هچنین جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی موجب ارتقای توان رقابتی، افزایش پایداری تعاونی و موفقیت در تحقق اهداف سازمانی تشکل‌های تعاونی می‌شود.
احمد هاشمی معاون و عضو هیئت مدیره خانه تعاونگران ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اذعان داشت: با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر سازمان‌های دولتی و غیردولتی، با هدف ایجاد فضای رقابتی برای تعالی تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و اتاق‌های تعاون، خانه تعاونگران از سال 1391 اقدام به ارزیابی تعاونی‌ها و اعطای جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی بر اساس مدل تعالی سازمانی EFQM می‌نماید.
معاون اجرایی خانه تعاونگران ایرانی افزود: الگوی تعالی مدیریت تعاونی ویرایش 1394 با بهره‌گیری از الگوی تعالی مدیریت تعاونی ویرایش سال‌های 91 و 92 و 93 و تجارب سه دوره برگزاری جایزه تعالی و بازخور حاصل از نظرات دریافت شده از ارزیابان جایزه و تشکل‌های تعاونی حاضر در فرآیند جایزه تعالی منتشر شده است. همچنین در تدوین این الگو، تلاش شده تا از سیاست‌های کلی ابلاغی اصل 44 قانون اساسی، قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و اصول و ارزش‌های بین المللی تعاون به تناسب استفاده شود.
عضو هیئت مدیره خانه تعاونگران ایرانی افزود: این مدل کلیه جنبه‌های مدیریتی را در بر می‌گیرد و در انواع سازمان‌ها با اندازه‌های مختلف کاربرد دارد و گرایش تعاونی‌ها به استفاده از این مدل اهمیت و نقش مهمی در ارتقای دانش مدیران تعاونی‌ها و افزایش کارایی، بهره‌وری و اثربخشی این تشکل‌ها را دارد.

4thTaaliTaavoni-Table

به گزارش روابط عمومی شرکت تعاونی فراگیر سروقامت ابرکوه، جشنواره چهارم در دو پانل تخصصی با حضور صاحب نظران و مقامات دولتی، مسئولین بخش تعاونی و تشکل‌های غیردولتی بررسی گردید که در پانل نخست، ضمن بررسی مشکلات و راهکارهای توسعه تعاونی‌های دانش بنیان، نقش آنها در ایجاد اشتغال برای جوانان و توسعه اقتصاد تعاونی‌ها تشریح‌ شد.
در پانل دوم تشکل‌های غیردولتی شامل خانه تعاونگران، فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی، اتاق تعاون و انجمن علمی تعاون، برنامه‌ها، اقدامات و انتظارات خود را از دولت بیان کردند و همچنین معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز برنامه‌ها و انتظارات دولت از تشکل‌های غیردولتی در راستای اجرای طرح تحول و توسعه بخش تعاون را مطرح نمودند.

4thTaaliTaavoni-DrShahrivar

دکتر علی حسین شهریور دبیرکل خانه تعاونگران ایرانی در این پانل به دارایی‌های بخش تعاون در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: آنچه بخش تعاون داشته و هنوز هم دارد شامل 80 سال تجربه تعاونی در کشور، 35 سال قانون اساسی، 24 سال قانون بخش تعاونی، 17سال حمایت معنوی مقام معظم رهبری، 10 سال سیاست‌های کلی اصل 44 ، چهار سال سند توسعه بخش تعاونی و 1 سال طرح تحول بخش تعاون می‌باشد ولی علی رقم همه این داشته‌ها سهم تعاونی از اقتصاد ملی بین 3 تا 5 درصد می‌باشد.
دبیرکل خانه تعاونگران ایرانی به آسیب شناسی بخش تعاونی پرداخت و اذعان کرد: 45 درصد تعاونی‌ها غیر فعال هستند. بعضی‌ها می‌گویند هنوز فرهنگ تعاون در کشور جا نیفتاده، ولی بنده معتقدم این چنین نیست، چون تعاون و یاری‌گیری ریشه در تاریخ و سنت ایران و ایرانی دارد. تنگنای مالی هم عامل اصلی نیست.
شهریور در ادامه به تشریح دسته بندی تعاونی‌ها پرداخت و با طرح پرسش "تعاونی شما عضو کدامیک از اینهاست؟" تعاونی‌ها را بدین صورت دسته بندی نمود: 1- آنهایی که باعث تغییر می‌شوند؟ 2- آنهایی که تغییر برای ایشان رخ می‌دهد؟ 3- آنهایی که به تماشای رخدادها می‌نشینند؟ 4- آنهایی که حتی نمی‌دانند تغییراتی در حال انجام شدن است؟
وی در ادامه عنوان کرد حقیقتی تلخ اما راهگشا این است که مشکل اساسی بخش تعاون، خود تعاونی‌ها هستند. برای توسعه اقتصاد تعاونی، قبل از هر چیز باید فکر و عمل تعاونگران تغییر کند. بزرگترین مانع در مسیر توسعه تعاون دیگران نیستند، بلکه خود تعاونی‌ها هستند. وابستگی به دولت یکی از موانع اصلی است. تعاونی از دولت برنامه، سند، طرح، منابع مالی، امکانات، اطلاعات، بازار و... می‌خواهد. دولت و اقتصاد نفتی، تعاونی وابسته پرورش را می‌دهد. دولت باید تسهیل‌گر باشد نه اینکه این کارها را انجام دهد.

4thTaaliTaavoni-PanelDovom2

عضو هیئت مدیره خانه تعاونگران ایرانی ضمن اشاره به اینکه در کشور یک میلیون نفر مدیرعامل و عضو هیئت مدیره داریم، سوالاتی در حوزه مدیریت و مهارت در تعاونی‌ها مطرح نمود که بدین شرح است:
1- چند درصد تعاونی‌ها برای توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی خود برنامه دارند؟
2- چند درصد مدیران تعاونی‌ها با سیستم‌های مدیریت و کیفیت و تعالی سازمانی آشنایی دارند؟
3- نحوه گردش مدیران به چه صورت است؟
4- آیا آموزش‌ها برای مدیران کافی است؟
5- آیا آموزش‌ها کیفی و کاربردی هستند؟
6- آیا اتحادیه‌ها در آموزش تعاونی‌ها نقش دارند؟
7- سهم اتاق‌های تعاون از آموزش مدیران تعاونی‌ چقدر است؟
وی در ادامه بیان کرد تعاونی‌ها نسبت به استانداردهای مدیریت بی‌توجه هستند و انتظار از تعاونی‌ها این است که مدیران نقش اساسی در شکوفایی تعاونی‌ها داشته باشند.
دکتر علی حسین شهریور هدف توسعه در دنیای امروز را ارتقاء کیفیت زندگی، رفاه اجتماعی و بنا نهادن یک جامعه متعالی و رشد یافته دانست و به توضیح نحوه توسعه نهادهای دولتی و نهادهای مردمی پرداخت.

4thTaaliTaavoni-Nahadha

وی افزود مداخله دولت عامل اصلی عقب ماندگی بخش تعاون است. تعاونی‌ها باید مورد نظارت قرار گیرند اما نظارت‌های فعلی بازدارنده شدند و انگیزه را برای فعالیت‌های تعاونی از بین برده‌اند. وزارت تعاون نیروی انسانی کافی برای نظارت ندارد. پیشنهاد ما هر تعاونی یک ناظر است. 200 هزار بازرس تعاونی در سراسر کشور داریم که از آنها استفاده نمی‌شود. رویکرد فعلی جهان اعتماد دولت و واگذاری امور به سازمان‌های مردم نهاد است.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز به لزوم تغییر نگرش در رابطه با تعاونی‌های دانش بنیان اشاره نمود و گفت: دانش بنیان بودن چند منطق دارد از جمله: 1- اهمیت دادن به منابع انسانی و اینکه از عقل می‌شود ثروت درست کرد 2- معمولا شرکت‌های دانش بنیان دارایی‌های فیزیکی گسترده‌ای ندارند و هر چه دارند مغز، دانش، برند و... است. من اینجا آمده‌ام برای اعلام حمایت در معاونت علمی از تعاونی‌های دانش بنیان و افتخار می‌کنیم میزبان قریب به 110 تعاونی دانش بنیان هستیم و استقبال می‌کنیم که این تعداد بیشتر شود و همه این رو باور کنند که ما همگی عضو یک خانواده هستیم و می‌توانیم این تفکر زشت نفتی را از جامعه بیرون کنیم.

4thTaaliTaavoni-24YearsWithTaavon

در ادامه توسط دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، کلانتری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علی حسین شهریور دبیرکل خانه تعاونگران ایرانی از کتاب " 24 سال با تعاون از تعاون تا کار و رفاه اجتماعی" رونمایی شد.
در این کتاب تلاش شده برای یافتن علل ناکامی‌های بخش تعاون، گوشه‌هایی از فراز و فرودهای تعاون در ایران از سال 1370 که قانون بخش تعاونی تصویب و وزارت تعاون تاسیس شد تا سال 1394 تشریح شود.
هدف اصلی تدوین این کتاب، ارایه راهکارهای مناسب و عملی جهت تقویت و گسترش بخش تعاونی، تغییر نگرش مدیران کشور و ایجاد چشم انداز مثبت نسبت به تعاونی‌ها و افزایش شأن اثرگذاری تعاونی‌ها بین نهادهای تصمیم‌گیر می‌باشد.
همچنین در این کتاب دیدگاه‌های وزرای پیشین و فعلی تعاون، معاونان امور تعاون، دبیران کل پیشین اتاق تعاون، مدیران خانه تعاونگران و برخی از نمایندگان مجلس که در 24 سال گذشته مسئولیت حمایت، نظارت و هدایت این بخش را داشته‌اند، در رابطه با چشم انداز تعاون در کشور و مشکلات و موانع رشد و توسعه بخش تعاونی منعکس شده است.

4thTaaliTaavoni-GovahiTaaliSarvghamat

4thTaaliTaavoni-GiveReward

شایان ذکر است در چهارمین جشنواره جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی که با حضور600 تعاونی از سراسر کشور همراه بود از بین 270 شرکت تعاونی که استانداردهای بین المللی، علمی و دانش بنیان مدیریت تعاونی را اجرا می‌کنند از 25 تعاونی و اتحادیه‌هایی که موفق به کسب امتیازهای لازم شدند تقدیر به عمل آمد که شرکت تعاونی فراگیر سروقامت ابرکوه موفق به دریافت گواهی تعهد به تعالی با حضور مهندس کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گردید.

4thTaaliTaavoni-GovahiSarvghamat